Зображення
Зображення

Звідки береться тривога?

Ймовірність виникнення тривожного розладу у кожної людини індивідуальна. Однак на появу тривоги впливають шкідливі звички, травматичні події, захворювання та навіть ліки.

Дослідження показують, що поєднання факторів навколишнього середовища та спадковості, ймовірно, можуть підвищувати ризик розвитку у людини тривожного розладу, зазначає Національний інститут психічного здоров’я (NIMH).

Тривога може бути спричинена стресом, чи то внаслідок великої кількості травматичних подій, чи накопиченого впливу невеликих щоденних стресорів. Також це може бути пов’язано з недугами, які потребують лікування: захворювання серця, щитоподібної залози, діабет, астма. Існує чіткий зв’язок між кофеїном і тривогою, а також алкоголем і тривогою. Деякі ліки можуть викликати тривожність. У цьому випадку відмова від кофеїну та алкоголю або зміна ліків може зменшити рівень тривоги.

Певні ліки мають побічні ефекти — викликають напади тривоги або її симптоми. Слід звернути увагу на препарати для щитовидної залози та ліки від астми, які відпускаються за рецептом. Також у деяких людей симптоми тривоги викликають протинабрякові засоби, що продаються без рецепта.

Для виключення соматичних причин, в першу чергу зверніть увагу на щитоподібну залозу — це залоза у формі метелика в передній частині шиї, яка виробляє тиреоїдні гормони, вони важливі для регулювання метаболізму та рівня енергії. Якщо ваша щитовидна залоза виробляє занадто багато гормонів, це може викликати симптоми тривоги, такі як нервозність, дратівливість, серцебиття та безсоння, гіпотиреоз (при якому ваша щитоподібна залоза виробляє занадто мало необхідних гормонів) також пов’язаний із тривожними розладами. Якщо у вас є симптоми тривоги разом із набряком шиї, втратою ваги, слабкістю, втомою або непереносимістю тепла, зверніться до свого лікаря для перевірки стану щитовидної залози.

Пройдіть діагностику за категорією

Оцінка загальної тривожності

Пройдіть діагностику за категорією

Оцінка загальної тривожності

Оцінки рівня тривожності в даний момент і тривожності як характеристики особистості