У своїй найпростішій формі пам’ять означає безперервний процес збереження інформації протягом тривалого часу. Це невіддільна частина людського пізнання, оскільки дозволяє пригадувати минулі події та спиратися на них, щоб сформувати своє розуміння та поведінку в сьогоденні.
Існує триетапний процес, під час якого формується пам'ять: кодування, зберігання та пошук. У кодуванні інформація приймається, розуміється та змінюється для кращого зберігання. Інформація зазвичай надходить у систему пам’яті за допомогою зорового, слухового, нюхового, тактильного та інших методів.
Пошук — це процес, за допомогою якого люди отримують доступ до збереженої інформації. У той час, як короткотривала пам‘ять отримується в тому порядку, в якому зберігається (наприклад, послідовний список номерів), довгострокова згадується за допомогою асоціації.
Травматична пам‘ять формується після досвіду, який викликає високий рівень емоційного збудження та активацію гормонів стресу. Вона часто зберігається в підсвідомості, доки її не викликають певні подразники. Тригерами можуть бути місця, відчуття, емоції та люди. Це може викликати психологічні та фізіологічні симптоми, такі як проблеми з регуляцією негативних емоцій, прискорене серцебиття, нервозність і пітливість. При відсутності допомоги травматична пам‘ять може призвести до розвитку ПТСР.
Пройдіть діагностику за категорією