Зображення
Зображення

Що таке психічне здоров’я?

Психічне здоров’я людини важливе на кожному етапі життя, воно може змінюватися та впливати на нашу здатність впоратися з повсякденними ситуаціями. Є безліч негативних факторів, які впливають на психічне здоров’я й завдання кожної людини — стежити за своїм станом та дотримуватися психогігієни.

Психічне здоров’я — це рівень психологічного благополуччя, який визначається не тільки відсутністю психічних захворювань, а й рядом соціально-економічних, біологічних і тих, що належать до навколишнього середовища факторів. 

Психічне здоров’я охоплює наше соціальне, психологічне та емоційне благополуччя. Воно впливає на нашу здатність долати повсякденні стреси, справлятись з роботою, взаємостосунки, академічну успішність і навіть на фізичне здоров’я. Психічне здоров’я важливе на кожному етапі життя — від дитинства та підліткового віку до дорослого життя. 

З часом ваше психічне здоров’я може змінитися. Наприклад, ви могли пережити стихійне лихо або мати справу з фінансовими проблемами. Коли мова заходить про психічне здоров’я, може бути важко розпізнати, що є нормальним, а що ні. 

Якщо у вас проблеми з психічним здоров’ям, важливо нагадати собі, що ви не самотні. Симптоми психічного здоров’я можуть здаватися приголомшливими, але професійна психологічна допомога допоможе вам впоратися зі своїми симптомами, стресом і працювати над психічним здоров’ям. 

Фактори що негативно впливають на психічне здоров’я: 

  • Тривалі негативні стресові ситуації.
  • Невміння підтримувати адекватні відносини з оточенням. 
  • Конфлікти.
  • Недостатній відпочинок.
  • Малорухомий спосіб життя. 
  • Зовнішні подразники (шум, фізичні перепони та ін.).
  • Фінансова нестабільність. 
  • Невпевненість у завтрашньому дні.
  • Емоційне «вигорання».
  • Інформаційне перевантаження та інше. 

У збереженні та зміцненні психічного здоров’я важливе значення має дотримання принципів здорового способу життя. 

Особливе значення має психогігієна — це комплекс заходів з дотриманням культури взаємостосунків, уміння керувати своїми емоціями, чергувати працю і відпочинок, створювати сприятливий психологічний клімат у колективі, сім’ї; систематично займатись фізичною культурою дотримуючись раціонального харчування, режиму дня, достатньо спати, позитивно мислити, бути оптимістичним, доброзичливим. 

Якщо проблеми з психічним здоров’ям заважають вашому повсякденному життю, важливо звернутися за професійною допомогою. Якщо ви помітили симптоми, звернення за допомогою якомога раніше може допомогти вам отримати точний діагноз і знайти можливі варіанти лікування. 

На щастя, більшість проблем із психічним здоров’ям можна вирішити за допомогою належного та своєчасного лікування. 

Пройдіть діагностику за категорією

Оцінка загального рівня благополуччя

Пройдіть діагностику за категорією

Оцінка загального рівня благополуччя

Оцінка стресостійкості

Рекомендації для вас