Зображення
Зображення

Коли варто звернутись до психіатра?

Самотужки важко визначити, коли звертатися до психіатра. Свою поведінку та емоції слід чесно аналізувати й визнати, що з цього є нездоровим. Деякі епізоди є прямою ознакою погіршення психічного здоров’я, що вимагає професійного лікування.

Запитати себе, чи варто мені звернутися до психіатра, — це перший крок до усвідомлення того, що вам може знадобитися допомога. І це дуже сміливо. Психіатр — це лікар, який спеціалізується на оцінці, діагностиці, профілактиці та лікуванні психічних, поведінкових та емоційних розладів. Щоб стати психіатром, потрібно закінчити навчання в медичному університеті та інтернатурі за спеціальністю «психіатрія» . 

Психіатр має кваліфікацію не тільки для встановлення точного психіатричного діагнозу, але й завдяки навчанню в медичному університеті він також має змогу оцінити особливості фізичного стану, які можуть сприяти психологічним проблемам пацієнта. Ще одна важлива роль психіатра в тому, що він може призначати ліки для лікування психічних розладів. Зауважте, що це основна відмінність між психіатром і психологом. Ліки для психічного здоров’я зазвичай приймаються разом із відповідними методами лікування, щоб полегшити симптоми та/або змінити негативні емоції, мислення чи відповідну поведінку. Поєднання ліків і психотерапії призводить до набагато більш ефективних, тривалих і корисних результатів, ніж будь-яке лікування окремо. 

Людям буває важко зрозуміти, коли треба звернутися до психіатра. Визначити, чи ви просто втомились, потребуєте перерви на відновлення, чи відбувається щось глибше, може бути непросто. Розгляд деяких ключових показників, наведених нижче, може допомогти вам прийняти рішення. Кожен із них сигналізує про те, що настав час шукати допомоги. Стан психічного здоров'я не свідчить про особисту невдачу, швидше, він об’єднаний декількома факторами, які можуть бути повʼязані з навколишнім середовищем або способом життя. Деякі з основних причин, через які люди можуть вирішити звернутися за допомогою до психіатра, можуть включати: 

  • спадковість; 
  • зовнішні стресори;
  • хімічний дисбаланс у мозку; 
  • недіагностована черепно-мозкова травма або інфекція мозку; 
  • зловживання алкоголем та/або наркотиками; 
  • неправильний спосіб життя; 
  • вплив токсинів.

Причини для консультації з психіатром 

Визначення того, коли звернутися до психіатра, часто потребує чесної самооцінки. Хоча вам не слід намагатися самодіагностувати будь-які конкретні стани психічного здоров’я, ви, безсумнівно, можете помітити та точно визначити поведінку, емоції та моделі мислення, які є нездоровими. 

Навіть повторювані, але тимчасові, епізоди тривожності, стресу, депресивності або перепадів настрою можуть бути ознакою погіршення психічного здоровʼя, яке вимагає професійного лікування. Усі ми колись у житті стикаємося з професійними невдачами, невдалими стосунками, фінансовими турботами та особистими втратами, але якщо це заважає вашій здатності функціонувати щодня або стає проблемою у ваших міжособистісних стосунках, можливо, це щось інше. Піклуйтесь про своє психічне здоровʼя, це дуже важливо. 

Пройдіть діагностику за категорією

Оцінка загального рівня благополуччя

Пройдіть діагностику за категорією

Оцінка загального рівня благополуччя

Оцінка стресостійкості

Рекомендації для вас