Ви не обов’язково відразу відчуєте вплив алкоголю на свій організм, але він починає впливати на вас з того моменту, як ви зробите перший ковток. Якщо ви п’єте, то, мабуть, у вас був певний досвід впливу алкоголю, від теплого дзижчання, яке швидко починається, до не дуже приємного головного болю від вина або похмілля, яке з’являється наступного ранку. З часом вживання алкоголю може позначитися на фізичному та психічному стані будь-якої людини.
Ми всі можемо відчувати тимчасові та довгострокові наслідки алкоголю, залежно від особливостей споживання. Короткострокові наслідки можуть включати: зниження реакцій організму, проблеми з концентрацією та координацією, зміни настрою. Довгострокові наслідки можуть включати: зниження когнітивних функцій, захворювання нирок, інсульт, алкогольна хвороба печінки, серцево-судинні проблеми, цукровий діабет.
Невиразна мова, ключова ознака сп’яніння, виникає через те, що алкоголь зменшує зв’язок між мозком і тілом. Це ускладнює мовлення та координацію — час реакції та рівновагу. З часом алкоголь може завдати шкоди центральній нервовій системі. Ви можете помітити оніміння та поколювання в ногах і руках. Тривале вживання алкоголю може призвести до змін у вашому мозку, які можуть вплинути на: пам'ять, імпульсний контроль, емоції, настрій і особистість. Згодом вживання алкоголю також може пошкодити вашу лобову частину мозку, що відповідає за виконавчі функції, такі як планування майбутнього, судження, прийняття рішень, концентрація уваги, соціальна поведінка та продуктивність. Хронічне надмірне вживання алкоголю також може спричинити постійне пошкодження мозку, включаючи синдром Верніке-Корсакова, розлад мозку, який впливає на пам’ять. Вживання алкоголю може спричинити симптоми, які дуже схожі на психічне захворювання, про те, ви помітите їх лише під час алкогольного сп’яніння. Ці симптоми зазвичай швидко зменшуються, коли припиняється вживання алкоголю.
Деякі люди, які п'ють, з часом розвивають толерантність до алкоголю. Як наслідок, їм зрештою потрібно пити більше, щоб помітити той самий ефект, що й раніше. Регулярне вживання алкоголю також може призвести до залежності, тобто ваше тіло та мозок звикнуть до впливу алкоголю. Коли ви припиняєте пити, ви можете помітити ряд фізичних, емоційних або психічних симптомів, які полегшуються, як тільки ви випиваєте. Толерантність і залежність можуть виникати як симптоми розладу вживання алкоголю, психічного стану, який раніше називали алкоголізмом, який виникає, коли ваше тіло стає залежним від алкоголю. Цей стан може бути легким, помірним або важким — усе залежить від кількості симптомів. Відмова від алкоголю може бути важкою, залежно від того, як часто і скільки ви п’єте. Вам може знадобитися підтримка медичного працівника, якщо ви хочете кинути пити.
Пройдіть діагностику за категорією