Як впоратися з потягом до алкоголю?

Потяги — це шаблонні відповіді, які запрограмовані в організмі людей і з’являються в результаті умов навколишнього середовища, зміни настрою, стресу або інших типів тригерів. Хоча інколи може здаватися, що потяг просто виникає нізвідки, найчастіше він викликаний якоюсь ситуацією в навколишньому середовищі, відчуттям або спогадом про колишнє переживання. 

З часом вживання алкоголю починає впливати на нейромедіатори у вашому мозку. Ці зміни можуть призвести до толерантності або потреби пити більше, щоб відчути той самий ефект. Вони також можуть зробити вас більш чутливими до впливу алкоголю та підвищити ризик появи симптомів відміни. Коли ви не вживаєте алкоголь, ви можете помічати почуття тривоги або інші емоційні страждання разом із сильною тягою до спиртного. 

Допомогти впоратися із потягом до алкоголю може визнання того, що він обмежений часом і не триває вічно. Потяг зазвичай зникає через 15-20 хвилин після появи, якщо людина може йому протистояти. 

Можливо, ви маєте свою найсильнішу тягу, коли відчуваєте тривогу чи стрес або стикаєтесь з конфліктом із кимось, хто вам небайдужий. Якщо навчитися ладнати зі складними емоціями та продуктивніше справлятися з цими проблемами, це покращить ваші стосунки та загальне самопочуття, не кажучи вже про те, щоб допомогти зменшити бажання випити. 

Розробка формальних персоналізованих стратегій подолання потягу часто передбачає зосередження на негативних аспектах вживання алкоголю на відміну від позитивних відчуттів. Використання технік медитації усвідомленості, які дозволяють людям зосередитися на своїх почуттях у даний момент, але не впливати на них, є дуже корисним. 

Позитивне відволікання дає вам змогу зосередитися на чомусь іншому  крім бажання випити. Можна створити список відволікаючих факторів, до яких можна звернутися, коли виникає тяга, і зберігати цей список у місці, де можна швидко отримати до нього доступ — наприклад, у телефоні, на холодильнику або в щоденнику. Наприклад: увімкніть музику та потанцюйте; візьміть книгу і прочитайте розділ; вирушайте на прогулянку самостійно, з другом чи домашнім улюбленцем; подивіться щось смішне; зробіть перекус або чашку чаю; приділіть трохи часу своєму улюбленому хобі. Інші корисні відволікання можуть включати медитацію, дзвінок тверезому приятелю або прийняття душу. Відволікання є одним із найуспішніших підходів до боротьби з потягом. 

Залучайтеся до діяльності, яка має вищу мету, наприклад, наставництво когось, навчання для нової роботи тощо, щоб зменшити потяг. 

Вивчіть методи управління стресом (наприклад, розслаблення та діафрагмальне дихання), щоб регулювати свою реакцію на сприйнятий стрес, який є одним із найпоширеніших узагальнених тригерів, що викликають потяг до алкоголю. 

Зрозумійте свої тригери. Час на дослідження конкретних людей, місць і ситуацій, які викликають у вас бажання випити, може мати велике значення. Коли ми стикаємося з речами, які нагадують нам епізод вживання алкоголю, ми можемо відчувати сильний потяг. Звісно, ​​усунення причин, які впливають на джерело, також може значно допомогти вам внести довготривалі зміни. 

Не соромтеся звертатися за допомогою до спеціалістів для розвʼязання цього питання. Дотримуйтесь здорового способу життя, наприклад, звертайте увагу на дієту, пийте воду, займайтеся спортом, спілкуйтеся тощо, щоб зменшити вплив тригерів і факторів навколишнього середовища.