Як впоратися зі стресом?
Деякі ефективні методи боротьби зі стресом включають: медитацію, прогулянки на свіжому повітрі, обійми, здорове харчування, сон, ароматерапію, підтримку, усунення стресових факторів. Одним зі способів впоратися зі стресом є зміна нашого сприйняття стосовно нього. Замість того, щоб вважати його небажаним і якого слід уникати, стрес може надати важливу можливість для розвитку та навчання. Розглядаючи як можливість розвиватись, стрес може бути мотивацією працювати якнайкраще та установкою на зростання.
Дихальні вправи можуть привести ваше тіло в розслаблений стан. Сидячи в зручному положенні та звертаючи увагу на своє дихання, можна зняти напругу, запропонувати метод постійного розслаблення та інструмент, який можна використовувати під час стресу. Сидячи у вертикальному положенні або лежачи на спині, знайдіть зручне положення, вам потрібно кілька хвилин. Звільніть будь-яку непотрібну напругу та обережно усвідомте дихання. Потрібно лише стежити за диханням, нічого не змінювати. Спостерігайте за рухами та відчуттями у своєму тілі при кожному вдиху та видиху. Нехай ваша увага подорожує повітрям, що проходить через ваш ніс і горло, до ваших легенів, відчуваючи розширення грудей і живота. Продовжуйте робити це протягом кількох хвилин поки не відчуєте полегшення.
Використовуйте вправу «П’ять почуттів» як простий, універсальний спосіб виклику усвідомленого стану, де б ви не були. Подивіться навколо та зверніть увагу на п’ять речей, які ви можете побачити. Виберіть те, на що ви зазвичай не звертаєте увагу, як тінь або маленька тріщина в бетоні. Наступним зверніть увагу на чотири речі, які ви зараз відчуваєте, наприклад текстура штанів, відчуття вітру на шкірі або гладкість поверхні столу, на яку ви спираєтеся руками. Далі зверніть увагу на три речі, які ви можете почути. Спробуйте налаштуватися на звуки оточення. Що можна почути на фоні? Це може бути пташиний спів, тихе дзижчання холодильника або слабкі звуки транспорту з сусідньої дороги. Далі зверніть увагу на дві речі, які ви можете відчути на запах.
Налаштуйте свої відчуття на запахи, незалежно від того, приємні вони чи ні. Можливо, вітерець несе запах сосни, якщо ви на вулиці, або запах кави з кав’ярні. І останнє, зауважте одну річ, яку ви можете спробувати прямо зараз, у цей момент. Ви можете зробити ковток кави, скуштувати шоколад, звернути увагу на поточний смак у роті або навіть відкрити його, щоб шукати смак у повітрі.
Вправа «Метелик» допоможе заспокоїти власні думки та повернути відчуття рівноваги. Знайдіть тихе та спокійне місце. Оберіть зручне положення. Закрийте очі. Покладіть руки, схрестивши їх на грудях. Ліву руку на праве плече, а праву — на ліве. Пальцями правої руки легенько постукайте по лівому плечу, чергуючи з пальцями лівої — по правому. Постукуючи, дихайте через ніс і видихніть через рот, доки не відчуєте полегшення.