Вправи для покращення пам’яті

Візьміть нове хобі, яке передбачає залучення дрібної моторики, і може допомогти вам зберегти чітку координацію рук та очей. Згідно з Harvard Health Publishing, це може включати спорт з ракетками, тай-чі, в’язання, малювання або відеоігри.

Робіть математику в голові. Розвʼязуйте проблеми без допомоги олівця, паперу чи комп’ютера. Одне невелике дослідження, показало, що розв’язування математичних завдань позитивно вплинуло на когнітивні здібності учасників. Ви можете зробити цю вправу складнішою і атлетичною шляхом одночасної ходьби під час розвʼязання вправи.

Вивчайте іноземну мову. Зір та слух, які беруть участь у вивченні нової мови, стимулюють мозок. Крім того, дослідження говорять про те, що володіння двома мовами пов’язане з меншим ризиком розвитку деменції.

Спробуйте свої сили у грі в карти. Дослідники, які провели в 2015 році дослідження, присвячене розумово стимулюючим заняттям для дорослих, стверджують, що швидка гра в карти може призвести до збільшення об’єму мозку та може покращити пам’ять і мислення.

Використовуйте всі свої органи чуття
Дослідження 2015 року показує, що використання всіх органів чуття може допомогти зміцнити ваш мозок. Щоб потренувати свої органи чуття, спробуйте виконувати дії, які одночасно залучають усі п’ять органів чуття. Ви можете спробувати спекти партію печива, відвідати фермерський ринок або новий ресторан, зосереджуючись на тому, щоб нюхати, доторкатися, смакувати, бачити та чути все одночасно.

Щотижня обирайте новий маршрут, щоб дістатися до роботи, або спробуйте інший вид транспорту, наприклад велосипед або громадський транспорт замість того, на якому ви їздили. Ваш мозок може отримати користь від цієї простої зміни, і ви будете здивовані тим, як легко змінити своє мислення.  

Вивчення віршів на пам'ять добре тренує ваш мозок. Поставте собі за мету вивчити, наприклад, по одному на тиждень. Старайтесь при вивченні зрозуміти сенс вірша, подумати над прийомами, що використовував автор. Якщо вам хочеться покращити пам’ять на слух, книги в аудіоформаті — просто знахідка. Почніть із коротких оповідань. Слухайте, а потім переказуйте події, візуалізуйте персонажів.