Як моніторити зміни свого стану?

Регулярний моніторинг психічного здоров’я може дати вам детальну інформацію про ваш емоційний прогрес. Трекер настрою — це інструмент, який використовується для регулярного запису настрою людини. Він допомагає знайти закономірності того, як ваш настрій змінюється з часом і через різні ситуації та обставини. Трекери настрою можуть варіюватися від простих (рукописний щоденник) до складних (онлайн-програма, яка збирає низку інформації) і доступні за різними цінами. 

Є кілька різних опцій, які корисні для відстеження вашого стану. Ви можете спробувати вести щоденник вашого стану використовуючи блокнот, зошит, планер. Щоденний графік, який передбачає перевірку вашого настрою та зауваження будь-яких зовнішніх факторів, які можуть бути пов’язані з вашим настроєм, це швидкий і зручний спосіб пошуку закономірностей.

Візуальний трекер: якщо ви віддаєте перевагу більш візуальному інструменту, існує кілька графічних та ілюстрованих варіантів для відстеження вашого настрою. Мандали настрою, наприклад, дозволяють розфарбовувати ділянки зображення кольорами, які відповідають настрою. З часом кольори створеного вами зображення дозволяють сформувати картину вашого загального настрою та його моделей. 

Мобільні програми: низка різних інструментів відстеження стану доступна для мобільних пристроїв. Такі програми можуть значно відрізнятися за складністю та ціною. Функції часто зосереджуються на записі стану, відчуття щастя, подій, пов’язаних із настроєм, і щоденних дій, таких як сон і дієта.

Онлайн-програми: також є вебсайти, які допомагають людям відстежувати їхні настрої та емоції.

Анкети для самозвіту дуже часто використовуються когнітивно-поведінковими терапевтами як спосіб вимірювання результатів лікування. Існують спеціальні інструменти, які використовуються для оцінки більшості станів психічного здоров’я, включаючи тривогу, депресію, травми та ОКР. Іноді терапевт і клієнт створюють власний показник для оцінки проблеми, яка є винятково важливою для цієї людини. Найпростіший варіант такої анкети самозвіту включає декілька колонок: датa/час, коли відбулась ситуація, її короткий опис, емоції, які вона викликала, думки з цього приводу.

Якщо ви краще усвідомлюєте свій настрій, ви зможете краще керувати вибором способу життя, приймати обґрунтовані рішення щодо власного здоров’я, запобігати або уникати тригерів негативного настрою та працювати над покращенням якості життя.